Kapr po židovsku
02.04.2009 | ryba: kapr | hlavni_jidlo | uložil: Konópek
rozpis ingrediencí:
6 porcí kapra po asi 200 g, 250 g cibule, 5 stroužků česneku, mletý pepř, 2 bobkové listy, 1/4 l bílého vína, 100 g hrozinek, 2 lžíce jemně nakrájené zelené petržele, kapří mlíčí, 70 g oleje, tymián, sůl
popis přípravy:
Porce kapra osušíme, osolíme a opepříme. V kastrole zpěníme na oleji cibuli, přidáme jemně rozkrájený česnek, tymián, bobkový list, vložíme porce kapra, zalijeme vínem a vodou a přiklopené dusíme na mírném ohni asi půl hodiny. Až před dodušením kapra přidáme mlíčí, porce kapra a mlíčí vyjmeme, rybu vykostíme a srovnáme obojí do mísy. Vývar procedíme a cibuli prolisujeme sítem do vývaru a částečně jej vydusíme. Porce kapra v míse posypeme ve vodě povařenými hrozinkami, přelijeme připraveným vývarem a posypeme petrželí. Pokrm vychladíme v chladničce a podáváme s bílým pečivem.
poznámka:
-

Členové
• Konópek
Fotky úlovků
| více fotek |
Počasí
zdroj: In-počasí
Vtip
Tchýně
Rybář chytí zlatou rybku a ta říká: "Jsem kouzelná zlatá rybka. Splním ti, cokoliv si budeš přát, ale tvé tchýni to splním dvakrát."
Nejdřív si rybář přeje dům. Má dům. Jeho tchýně má dva domy.
Pak si přeje auto. Má auto. Jeho tchýně má dvě auta.
A nakonec řekne: "Chci mít čtyřicítky horečky."
| více vtipů |
Návštěvnost na fislari.cz