fislari.cz

Gardner ATT´s Silent Alarm

hodnocení: / cena v ČR: cca 11000,-Kč / kategorie: signalizator

popis hlásič: ATT hlásič ATTs Silent Alarm je jediný hlásič na trhu, který nemá reproduktor a tudíž je na břehu absolutní ticho. Záběr indikuje pouze svítící dioda nebo kompaktní malinký přijímač (má volitelný zvuk a vibrace). Tento digitální hlásič je zároveň s rozměry 34 x 21 x 63 mm jedním z nejmenších a s hmotností 50 g také z nejlehčích na trhu. Obsahuje zabudovaný vysílač s dosahem až 200 metrů. Indikátor je stále zapnutý, takže nemá žádné problematické ovládací knoflíky. Je pogumovaný a 100% vodotěsný (vyzkoušeno potopením). Nemá reproduktor ani žádné otvory, zavit je mosazný s pojišťovací maticí. Vysoké "uší" a pogumování zajistí výborné a stabilní držení prutu. Varovný signál vybité baterie. Na výběr je ze šesti barev výstražné LED (modrá, červená, zelená, žlutá, oranžová, bílá). Součástí dodávky je gumový kryt (jako u Delkimu) a baterie s výdrží cca 1-2 roky! popis příposlech: ATT - ATTx V2 přijímač může být napojen až na 5 hlásičů (5x LED). Funkce aktivace na všech LEDs světlech s prodlouženým časem svícení a připomenutím poslední LED aktivace. Nastavení tónu a hlasitosti. Varovný signál vybité baterie. Povrch přijímače je jemně pogumovaný, takže je příjemný na dotek a v mokrých rukách neklouže.

recenze: Toto jsou mé čtvrté hlásiče za několik let. Nejhlavnějším důvodem proč jsem se těch posledních, což byly Fox Eos X, zbavil bylo, že jsem chtěl u hlásičů příposlech. Pokud jsem si odskočil do bivaku a s něčím tam třeba zašustil nebo si odskočil na záchod, tak jsem hlásič neslyšel a musel jsem zvyšovat jejich hlasitost. Jasně mohl jsem si koupit jen třeba samotný příposlech, ale nevýhodou právě těchto Foxů bylo, že nešly úplně ztlumit a navíc bych to celé musel propojovat kabeláží. No a to by byla zbytečná manipulace navíc a hlavně vím, že by se mi to nelíbilo dizajnově:-) Dále pokud jsem si spočítal náklady na příposlech + částku za prodání Foxů, tak jsem se dostal na asi 6500, za což se dají koupit hlásiče v sadě i s příposlechem. Já se však rozhodnul zainvestovat trochu více a koupit nějaké kvalitnější, protože jsem samozřejmě chtěl, aby něco vydržely. Takže nastalo dlouhé hledání a projíždění diskuzí na různých nejen českých rybářských serverech. Po nějakém čase se má volba zúžila už jen na Delkim a Att od Gardneru.
A proč jsem se tedy rozhodnul pro Gardner? Tak v první řadě nejdůležitějším bodem bylo to, že je v ČR o 1/3 levnější oproti Delkimu a navíc dokonce v zahraničí se dá pořídit ještě více levněji. Dále se mi líbil více dizajnově a rozměrově. Také se mi líbilo, že je velmi jednoduchý - hlásič nemá vůbec žádný knoflík. Zapíná a vypíná se pouze sundáním nebo nasazením gumového krytu, v kterém je vlisovaný kovový pásek. Také samotný hlásič nemá reproduktor – má jen jednu diodu, která je zárověň záběrová i paměťová. Nastavení citlivosti se provádí výměnou rolovacího kolečka, ale mohu říct, že dokupovat další je zbytečné. Mám tam originální citlivost, s kterou si vystačím a to chytám i na řekách. Takže, jak se říká čím méně elektroniky je, tím méně se toho může polámat:-) Přijímač se dá nastavit až na 5 hlásičů a jeho nastavení je velice jednoduché. Jsou zde dva módy zvuk a zvuk s vibrací. Je tu také potenciometr (spíše trimr) na nastavení úrovně hlasitosti zvuku, takže se dá i úplně ztlumit, že přijímač pouze vibruje. Osobně to mám takto nastaveno, takže při záběru se pouze na signalizátoru rozsvítí dioda a příposlech se mi rozvibruje v kapse. No a u vody je super ticho jaké mám nejraději.
Doporučuji se také podívat na tato videa (klikněte zde), kde jsou testy dokazující, že je hlásič nerozbitný, což dokáží tím, že ho přejedou osobním autem a také, že je totálně voděoodolný. Ještě je také dobré se zmínit o bateriích, které tuto sadu napájí - v hlásiči je 6V baterie (typu 11A, A11, E11A, GP-11A, GP11A, L1016) a v příjmači je klasická 1,5V baterie typu AA. Po více jak roce užívání mohu jen dodat: DOPORUČUJI!!!

napsal: Obrfišlař (04.02.2013)

přečteno: 3624 x