fislari.cz

Zpráva se svazovky (9.-10.10.2015)

   Po roce jsem si konečně udělal volno alespoň na dva dny a vyrazil na oblíbenou svazovku. Bohužel do poslední chvíle jsem se rozhodoval, jestli vůbec pojedu. Sledoval jsem předpověď počasí a v den odjezdu jsem byl rozhodnut, že nakonec vyrazím, protože ochlazení mělo přijít až v neděli. Jenže našim meteorologům, jak už to bývá, předpověď nevyšla ani na druhý den. Ze slibovaných 14-ti stupňů bylo jen necelých 8.

   Po příjezdu jsem si vytipoval dvě místa u spadlých stromů a zakrmil několika hrstmi mnou nově zkoušeného boiles Destiny a klasikou Top Squid. Celý den vůbec žádný kontakt s rybou – hlásiče zarytě mlčely. Až o půl desáté večer se prut na konci s Top Squidem konečně ozval. Po pár výpadech ryby (82cm 9,2kg)snažící se dostat do stromu byla úspěšně zdolána a byla na podložce. Následovalo klasické rychlé změření, zvážení a fotka samospouští pomocí nového foťáku s výklopným displejem. Musím říct, že je to super věc. Prut jsem už nenahazoval, protože bych se po tmě na zakrmené místo netrefil.

   Druhý den ráno opět montáže putovaly na svá místa podpořené hrstmi boilies. Bohužel však přišlo již zmíněné ochlazení, takže ryby už stagnovaly a i hladina byla oproti předešlému dni jako zamrznutá. Z této stagnace mě vyrušil až večer před setměním pouze jeden dorostenec. Po setmění už začalo i pršet, tak jsem vyrazil k domovu.

napsal: Obrfišlař (11.10.2015)

přečteno: 1900 x