fislari.cz

Prodloužený víkend (18-22.9.2013)

  V práci nahlášená dovolená, u rodiny „odsouhlasené“ volno, co víc si přát... Snad jen lepší počasí, které bylo poslední dny deštivé s množstvím přeháňek a mělo pokračovat i nadále. Ve středu ráno jsem v práci ještě na internetu „hodil očko“ na počasí a meteoradar, kde jsem se dozvěděl, že má opět začít pršet ještě týž den dopoledne, kdy jsem v práci a přestat má až ve čtvrtek ráno. Sice jsem věděl, že ať bude jakékoliv počasí, tak stejně na tuto výpravu pojedu, jen jsem v koutku duše doufal, že by alespoň nemuselo pršet než se u vody zabydlím a nahodím montáže. Štěstí stálo při mě a opravdu celý den nepršelo a začalo teprve až asi o 5-ti hodinách večer. To už, ale mé montáže s kuličkami Bastarda a Top Squida doplněného o lehký zákrm čekali na dně na „sezobnutí“ a já seděl suchý a spokojený pod deštníkem. Řeka po deštích pomalu stoupala a žel první den byl bez jakéhokoliv kontaktu s rybou.

  Druhý den ráno jsem vstal a umístnil montáže na svá místa, které jsem opět podpořil o pár kuliček kolem a sednul si s ranní kávou do svého křesílka a čekal. Nečekal jsem moc dlouho. První záběr na Bastarda přišel asi po půl hodině od náhozu. Přes skoro na maximum dotaženou brzdu si to kapr využívající vyšší průtok ihned namířil šílenou rychlostí kam jinam než do padlého stromu cca 20metrů pode mnou. Na nic jsem nečekal a ihned jsem chytil druhou rukou po protáčející cívce a snažil se ho tak zastavit a otočit, což jsem odnesl spálenou čárou od silonu na mém prostředníčku. Avšak otočit se mi ho povedlo takovým stylem, že jsem ho doslova vypumpoval asi půl metru před stromem z tři a půl metrové hloubky až do výskoku nad hladinu. Po tomto skoku se snažil ještě chvíli najít nějaký kořen nebo padlou větev pod břehem. Jeho snaha byla však již bezvýsledná, takže za chvíli již ležel unavený v podběráku. Tento 82 centimetrový šupináč vážil 9,4kg.

  Jelikož více jak den jsem neměl žádný „pípanec“ a řeka už zase pomalu klesala, tak jsem v pátek kolem oběda zkusil hodit montáž s top squidem do proudu. Tato změna mi přinesla množství ryb, avšak již žádného vytaženého kapra. Za pátek a sobotu jsem nachytal pět opravdu krásných bojovných parem od 65-ti centimetrů a dva krásné jelce – 50cm tlouště a 50cm jesena.

  Druhý prut s montáží bastarda ležel na dně nehnutě již od čtvrtečního záběru, tedy kromě každodenního večerního vytažení a ranního náhozu. Tato netečnost bastarda byla přerušena až v neděli v 7hodin ráno, kdy mi to opravdu velký kapr urval mou nešikovností a blbostí, o které se tu raději nebudu zmiňovat:-) Žel toto byl jediný záběr za celé dopoledne a to dokonce ani top squida v proudu si nic nevšímalo, takže jsem se rozhodnul, že pojedu již po obědě domů.

  Na tuto řeku mám velké množství vzpomínek s mým dědem a už se zase těším až ji opět navštívím a doufám, že to nebude trvat moc dlouho:-)

 

 

 

 

napsal: Obrfišlař (24.09.2013)

přečteno: 1817 x