fislari.cz

Super rozlučka se sezónou (24.-26.10.2012)

  Z původně plánovaného prodloženého víkendu jsem strávil u svazové řeky pouze necelé tři dny. Jelikož jsem již ve středu odjížděl z domova poněkud nachlazený, tak po vyslechnutí předpovědi na sobotu jsem v pátek raději večer odjel domů. Nejen kvůli nachlazení, ale také by se mi doma nechtěl sušit bivak. A musím říct, že jsem udělal dobře, protože od soboty ráno začalo pršet a teploměr ukazoval pouhé 3 stupně.

  Velké dilema jsem řešil asi týden před výpravou, kdy jsem přemýšlel na co budu chytat. Zbylo mi z letošního koulení jen pár kilo Bastarda a Nomáda jsem neměl už vůbec. Nakonec jsem se rozhodnul, že vyzkouším letošní novinku od Vasru a to hotovku Top Squid. Vzal jsem k tomu i pár kilo pelet pro zakrmení a rychlejší rozjetí místa.

  Po příjezdu na řeku mi udělalo radost, že místo, které jsem si vytipoval bylo volné. Žel první den se na břeh dostal pouze jeden cejní „sebevrah“. Ve čtvrtek ráno přišel na top squid první kapří záběr v podobě 55centimetrového krásně stavěného lysoně. O půl druhé mě zvednul z křesla na řeku nezvykle pomalá jízda, kterou znám spíše z rybníků. Po chvíli byl na podložce lysec s mírami 80cm a 10,7kg, kterému zachutnala 20mm kulička Bastarda. Po změření a zvážení nastala pro mne premiéra ve formě focení samospouští. A musím říct, že jsem se u ní pěkně zapotil. Kdo to zná, tak mi dá jistě za pravdu.

  Celé odpoledne bylo bez jakéhokoliv kontaktu z rybou. Z této tiché letargie mě za tmy o půl sedmé probral záběr na Top Squida. Seděl jsem hned u prutu, takže má reakce byla opravdu velice rychlá. Po zvednutí prutu jsem cítil velký nápor a kapr využívající sílu proudu si to namířil do spadeného stromu pode mnou. Mě nezbylo nic jiného než zabrat a podržet cívku, kterou i tak mám skoro dotaženou na krev. Po tomto úkonu jsem se díval na udici, jak se šíleně ohýbá a opravdu jsem čekal a poslouchal, co dříve povolí, praskne nebo jestli se kapr neprořízne. Naštěstí vše vydrželo a mne se podařilo kapra otočit. Po chvíli jsem unaveného kapra podebral a odnesl na podložku. Opět stejný kolotoč měření, vážení a na to opět tak oblíbená samospušť:-) Toto kapří říční torpédo mělo 94cm a 14,6kg. Má radost a nadšení opravdu neznala mezí, protože se mi letos již po druhé povedlo zvednou můj osobák.

  O čtvrt na deset přichází další jízda na Top Squida a opět je na druhém konci udice kapří „big mama“. A stejně jako předešlý úlovek i tento kapr si to vyráží přímo do stromu. Znovu chytám cívku a opět se snažím odvrátit tento prvotní výpad. Podařilo se, ale žel asi po dvou sekundách se háček proříznul. Velká škoda.

 

  Páteční ráno v 6hodin opět nahazuji a zakrmuji. Asi v 7 hodin přichází jízda na Top Squid a ihned po záseku to tipuji na kapra něco kolem 60-65cm. Na hladině se však po chvíli objevilo zcela jiné tělo než kapří. Bylo dlouhé a otipoval jsem jej na parmu. Po podebrání a změření zjišťuji, že je to vážně parma a že je 65centimetrů dlouhá a 3 kilogramy těžká. Po tomto zdolávání jsem jen utvrdil, že to co jsem o parmách četl je pravda. Je to opravdu velký bojovník, který má velkou sílu.

  Další záběr jsem měl ve 20hodin zase na Top Squida. Po záběru mi zdolávání připomínalo ranní parmu. Prostě silný tah a po chvíli kopání hlavou, jak se chce dostat na dno. Jakmile se objevila na hladině, tak po prvotním pohledu si říkám, že je podstatně větší jako ráno. A mám pravdu – parma má 73cm a 3,7kg. Po dalších asi 10 minutách přichází další jízda na Top Squida, ale bojovnost ryby je skoro nulová – je to 48cm jelec tloušť s váhou 1,6kg. Tento tloušť byl poslední rybou, kterou jsem chytil.

   

napsal: Obrfišlař (27.10.2012)

přečteno: 2719 x